2 argumenty, które przekonają Cię do wyboru zarządzania w chmurze

0

Zarządzanie w chmurze (całkiem niesłusznie) spotyka się z rezerwą i zdystansowaniem. O dziwo, nie tylko wśród klientów końcowych (którzy przecież przyzwyczajeni są do bardziej „tradycyjnych rozwiązań”), ale również wśród części resellerów.W tym krótkim tekście postaram się rozwiać kilka wątpliwości i przekonać Was do wyboru chmury – jako rozwiązania szybkiego, wygodnego, bezpiecznego i, co tu dużo mówić, przyszłościowego.

Po pierwsze oszczędność czasu

Odpowiedzi będzie kilka. Zacznijmy od tej która na pierwszy rzut oka wydaje się być najciekawszą – zdalne zarządzanie. To innowacyjne rozwiązanie, które znacznie pozwala oszczędzić czas i ułatwia pracę:

  • Nie musisz być w firmie, aby podejrzeć i sprawdzić co się dzieje na komputerach – możesz to zrobić z dowolonego komputera, z dowolnego miejsca, o dowolnym czasie
  • Koniec z mozolnymi i czasochłonnymi „wycieczkami” do klientów. Ktoś znowu coś poprzestawiał w systemie? Zainstalował się program, którego nie powinno być? Mamy do czynienia z niezidentyfikowaną infekcją? Bez różnicy co się pojawiło – robak wirus czy cokolwiek innego – możesz łatwo i szybko sprawdzić oraz naprawić siedząc wygodnie przy swoim komputerze. Jest to ogromna ilość czasu którą możesz zaoszczędzić.
  • Chmura działa permanentnie, jest zawsze włączona. Jeżeli masz akurat dziki i szalony dzień, jest późny wieczór, wracasz od jednego klienta, a drugi dzwoni z nowym problem, dodatkowo w telewizji leci Liga Mistrzów, a w lodówce czeka zimne piwko… To ostatnia rzecz na jaką masz ochotę, jest wyjazd do klienta, by rozwiązać problem. ale pomóc musisz, przecież firma nie może być sparaliżowana. W tym przypadku z pomocą przychodzi AVG CloudCare – logujesz się w panelu, sprawdzasz bieżące raporty, zmieniasz ustawienia (nawet jeśli komputery są wyłączone, to po zalogowaniu pobiorą nowe reguły), zapisujesz, wylogowujesz się i spokojnie potwierdzasz, że usługa została wykonana, a problem rozwiązany – klient szczęśliwy i Ty zadowolony, bo zaoszczędziłeś masę czasu i co najważniejsze… masz resztę wieczoru dla siebie.
Nie bądź ślimakiem, bądź gepardem

Wizyty u klienta wreszcie przestaną Cię spowalniać, a Ty skoncentrujesz się na tym co ważne

Po drugie – zarządzenie z jednego miejsca

Firmy, które obsługujemy zazwyczaj mają jedną siedzibę, ale zdarzają się i takie które mają kilka wysuniętych placówek lub korzystają z usług zdalnych pracowników czy też mobilnych handlowców rozsianych po całej Polsce.

Dotychczas nie było możliwe zarządzanie zasobami IT na tak rozproszonym obszarze – teraz można od samego początku dla każdej z wyżej wymienionych grup na starcie ustawić reguły działania zapory i filtrów, ustalić blokady stron i inne reguły, z poziomu konsoli w chmurze wysłać im instalatory i dalej móc wszystkim zarządzać i móc tworzyć raporty.

Słowem – bez różnicy ile jest to komputerów, gdzie się znajdują, jak są podpięte do sieci – możemy zadbać nie tylko o ich bezpieczeństwo, ale zapewnić sobie możliwość błyskawicznego, w pełni zdalnego zarządzania. 

Łatwe zarządzanie wieloma komputerami

Bez różnicy, gdzie znajdują się poszczególne komputery – błyskawicznie wprowadzisz wszystkie zmiany

Prawda,  że jest to duże ułatwienie?

A jeśli będziemy musieli wdrożyć zmiany w polityce bezpieczeństwa,  to wystarczy, że  zalogujemy się do panelu, zmieniamy ustawienia, zapisujemy je, a wszystkie podgrupy czy to na miejscu (w siedzibie firmy) czy na drugim końcu Polski, po włączeniu programu błyskawicznie pobiorą nowe ustawienia które wdrożyliśmy. Jeden komputer może się znajdować w centrali w Warszawie, drugi na konferencji w Zakopanem, a trzeci na wyjeździe służbowym w Zurychu – wszystkie zmiany zaimplementują się tak samo.

To zdecydowanie 2 najważniejsze argumenty przemawiające za wyborem chmury AVG, która  nie tylko zapewnia najwyższą jakość ochrony, lecz również, co jest bardzo ważne, ułatwia pracę i pozwala oszczędzić olbrzymią ilość czasu, nerwów i pieniędzy.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.