54% polskich przedsiębiorców nie zatrudnia informatyka

0

W kwietniu i maju polski oddział oprogramowania antywirusowego AVG przeprowadził serię ankiet wśród przedsiębiorców, menadżerów i pracowników dotyczących polityki bezpieczeństwa haseł w mikro i małych przedsiębiorstwach.

Wyniki ankiet przeprowadzanych bezpośrednio wśród właścicieli firm zaskoczyły bardzo pozytywnie – okazuje się, że coraz więcej osób pamięta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przykłada do nich dużą uwagę:

94% ankietowanych odpowiedziało, że regularnie aktualizuje swój system operacyjny.

Ponadto, aż 91% przedsiębiorców odpowiedziało, że regularnie dokonuje aktualizacji innych programów zainstalowanych na komputerze (w tym przeglądarek oraz programów antywirusowych).

 75% przedstawicieli małego biznesu korzysta z programów do przechowywania haseł.

Co ciekawe, w przypadku napotkania problemów ze sprzętem, aż 54% właścicieli firm woli polegać na własnych umiejętnościach. 20% zatrudnia informatyka, 17% zleca zadania firmie zewnętrznej, a 8% korzysta z pomocy znajomego lub członka rodziny.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.