Avast a Kontrola Sieci Web Control. Pierwsze kroki.

0

Z radością ogłaszamy pełną integrację Web Control z naszym Business Hub, dostępną dla wszystkich subskrybentów Premium i Ultimate Business Security. Ulepszając strategię cyberobrony, Web Control umożliwia ograniczenie dostępu do nieistotnych stron internetowych i proaktywne blokowanie złośliwych domen, chroniąc systemy jeszcze przed ich połączeniem.


Spis treści


Informacje o kontroli sieci

Web Control to nasze najnowsze zarządzane rozwiązanie do filtrowania treści internetowych dostępne w Avast Business Hub. Działa ono na dwóch różnych poziomach:

 1. Filtrowanie treści internetowych: Administratorzy mogą definiować kategorie treści internetowych, a także określone domeny i subdomeny, aby regulować dostęp z zarządzanych urządzeń. Funkcja ta pomaga zapobiegać przeglądaniu lub pobieraniu przez użytkowników treści niezwiązanych z pracą lub treści, które są potencjalnie niebezpieczne, nieodpowiednie lub szkodliwe. Co więcej, pomaga ona w zatrzymywaniu przesyłania poufnych danych do usług internetowych udostępniania plików.
 2. Dodatkowa kontrola sieci: Web Control działa jako dodatkowa warstwa zabezpieczeń podczas przeglądania stron internetowych. Blokuje urządzenia przed dostępem do złośliwych domen* nawet przed aktywacją standardowej ochrony Web Shield.

* Zgodnie z wymaganiami silnika kategoryzacji stron internetowych firmy Avast.


Skrócona instrukcja obsługi

Możesz zacząć korzystać z Web Control od razu, pod warunkiem, że na twoich urządzeniach działa Premium lub Ultimate Business Security. Wykonaj poniższe kroki:

Zanim zaczniesz, upewnij się, że zarówno osłona WWW, jak i Real Site są włączone w zasadach (policy), które są dostępne dla urządzenia. Zaktualizuj także program Avast Antivirus do wersji 23.10 lub nowszej.

 1. Przejdź do urządzeń (jeśli nie jest widoczne sterowanie Web Control, kliknij po prawej stronie nagłówka tabeli i zaznacz pole, aby dodać kolumnę „Web Control”).
 2. Wybierz urządzenie, na którym chcesz aktywować usługę.
 3. Wybierz ⠇ Więcej › Zarządzaj usługami › Włącz Web Control.
 4. Uruchom ponownie urządzenie (ten wymóg zostanie później usunięty).

Usługi komponentów

Zasady

W zakładce Ustawienia w każdej polityce znajduje się nowa zakładka oznaczona jako Web Control. Daje ona administratorowi następujące opcje:

 • Zezwól lub zablokuj poszczególne kategorie
 • Zezwól lub zablokuj określoną domenę/subdomeny
 • Sprawdź jak kategoryzowana jest dana domena
 • Dodaj dane kontaktowe do strony blokowania wyświetlanej użytkownikom końcowym, jeśli użytkownik uważa, że ​​powinien mieć dostęp do niektórych stron internetowych

Raporty

Strona raportów (widok witryny dla koncentratorów z wieloma dzierżawcami) zawiera teraz nowy raport Web Control. Zapewnia on wgląd w sposób przeglądania zarządzanych urządzeń.

 • Historia żądanych domen pozostaje dostępna przez 90 dni (przyrostowo)

Urządzenia

Nowa kolumna o nazwie Web Control pokazuje stan usługi na każdym urządzeniu.

 • Kliknij konkretne urządzenie, aby zobaczyć szczegóły urządzenia. Istnieje sekcja o nazwie Web Control. 

Należy pamiętać, że każdy dostęp do szczegółów urządzenia jest rejestrowany, o czym informuje monit interfejsu użytkownika. Upewnij się, że jesteś prawnie upoważniony do monitorowania szczegółów przeglądania zgodnie z lokalnymi przepisami. Chroni Cię to w przypadku, gdy władze wymagają wykazania, że nie naruszyłeś prywatności osób korzystających z urządzeń końcowych ponad to, na co zezwala obowiązujące prawo.

Alerty

Administratorzy mogą wybrać opcję otrzymywania alertu, gdy złośliwa witryna została zablokowana przez Web Control. Dostęp do alertów Web Control można uzyskać z interfejsu użytkownika Hub. Alerty e-mail zostaną dodane wkrótce.

Panel

Widżet pulpitu nawigacyjnego Web Control jest wyświetlany na dowolnym pulpicie nawigacyjnym witryny, w którym można aktywować Web Control. Pokazuje liczbę żądań zablokowanych na podstawie reguł użytkownika lub dlatego, że dana domena została przez nas oznaczona jako niebezpieczna.

Zablokuj stronę

Gdy użytkownik próbuje odwiedzić zablokowaną witrynę, zamiast tego w jego przeglądarce ładowana jest strona blokady. Administrator może dodać swoje dane kontaktowe do strony blokowania (sekcja „Dostosuj stronę blokowania” w ustawieniach zasad Web Control) i dać użytkownikom możliwość skontaktowania się z nim w przypadku, gdy uważają, że dana strona nie powinna być blokowana.


Wymagania systemowe

 • Subskrypcja Avast Premium Business Security lub Avast Ultimate Business Security zarządzana z poziomu Business Hub
 • Punkty końcowe z systemem Windows 7 lub nowszym 
 • Punkty końcowe z zainstalowanym programem Avast Business Antivirus 23.10 lub nowszym, agentem 23.6 lub nowszym
 • Real Site i Osłona WWW aktywne
 • Zapora sieciowa – włączone UDP 53 DoH, TCP 80, TCP/UDP 443, TCP 7500; *.avast.com, *.avcdn.net

Nieobsługiwane systemy:

 • Mac – pojawi się w przyszłości
 • Systemy serwerowe

Warto wiedzieć

 • Web Control działa z wieloma głównymi przeglądarkami: Chrome, Firefox, Edge, Internet Explorer, Opera, Waterfox, Hero Browser, QQ Browser, Yandex Browser, Spark, Maxthon, Vivaldi, Brave, Sogou (+ częściowa obsługa przeglądarek Avast, dzięki nim korzystając z własnego DNS i wbudowanego VPN)
 • Web Control działa w przeglądarkach i nie blokuje połączeń inicjowanych przez inne aplikacje
 • Zalecamy ochronę hasłem instalacji Avast na punktach końcowych. W przeciwnym razie użytkownik końcowy może lokalnie wyłączyć Osłonę WWW i/lub Real Site i ominąć Web Control

Dobrze to rozważyć

 • Filtrowanie domen: witryny odwiedzane przez Twoich użytkowników mogą pingować dodatkowe domeny w tle. Pracujemy nad jak najskuteczniejszym odfiltrowaniem tych informacji z Twoich raportów. Powiedz nam, jak to działa w Twoim przypadku.
 • Zgodność z VPN: Avast VPN może zakłócać skuteczność Kontroli sieci.
 • Real Site: Web Control wymaga, aby funkcja Real Site zapewniała funkcję filtrowania sieci i zapewniała kierowanie użytkowników do autentycznych domen. Zastrzeżony DNS Real Site może uniemożliwiać dostęp do domen wewnętrznych. Chociaż zalecamy włączenie funkcji Real Site na chronionych urządzeniach, pracujemy nad rozwiązaniem zapewniającym niezależną kontrolę sieci, które zostanie udostępnione w nadchodzących miesiącach. Jeśli nie korzystasz z wewnętrznego DNS, możesz zignorować to powiadomienie. Jesteśmy otwarci na Twoją opinię na temat możliwości uruchomienia Web Control bez Real Site. 

Rozwiązywanie problemów

Czy napotkałeś jakieś problemy podczas wdrażania Web Control? Poniżej znajduje się kilka punktów, które warto sprawdzić. 

 • Urządzenie docelowe działa w wersji AV 23.10 lub nowszej
 • Na urządzeniu docelowym włączona jest Osłona WWW i Real Site
 • Definicja zezwolenia/blokowania może nie zostać zastosowana natychmiast. Upewnij się, że pamięć podręczna przeglądarki miała wystarczająco dużo czasu na wyczyszczenie. Ponowne uruchomienie urządzenia może pomóc.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.