Avast odpowiada na wojnę w Ukrainie!

0

W ramach wsparcia dla narodu ukraińskiego Avast zawiesza działalność w Rosji.

Każdy konflikt zbrojny jest przede wszystkim ludzką tragedią. Avast zatrudnia pracowników zarówno na Ukrainie, jak i w Rosji. Aktywnie działa na rzecz ich ochrony są traktowane priorytetowo. Nadal wypłacamy im pełne pensje oraz pomogliśmy w tymczasowym przeniesieniu niektórych rodzin (na ich prośbę), które znajdowały się w obszarach wysokiego ryzyka. Pozostajemy w stałym kontakcie z poszkodowanymi pracownikami, a wyzwania i niebezpieczeństwa, przed którymi stoją, są dla nas źródłem głębokiego niepokoju.

Firma Avast została założona w 1988 roku w byłej Czechosłowacji, pod rządami sowieckiego reżimu satelickiego. W 1989 r. świętowaliśmy naszą wolność, gdy zostaliśmy zarejestrowani jako podmiot gospodarczy w nowo wolnej Czechosłowacji i mogliśmy sprzedawać nasz program antywirusowy na rynku. Nasza historia, nasza kultura i doświadczenia, a także nasza wizja technologiczna wpływają na naszą misję i nasze wartości.

Jako firma głęboko wierzymy w kluczowe znaczenie ochrony wolności cyfrowej i zapewnienia każdemu prawa do bezpiecznego i prywatnego dostępu do Internetu. Ten cel napędza nas do ulepszania Internetu, zwiększania możliwości i wzmacniania pozycji wszystkich obywateli w sieci dzięki bardziej sprawiedliwemu i równemu cyfrowemu światu. Jesteśmy przerażeni rosyjską agresją na Ukrainę, gdzie życie niewinnych ludzi jest poważnie zagrożone.

Ze skutkiem natychmiastowym wycofaliśmy wszystkie nasze produkty z Rosji i Białorusi oraz zawiesiliśmy wszelkie działania marketingowe i sprzedażowe w tych krajach. Nie traktujemy tej decyzji lekceważąco; oferowaliśmy nasze produkty w Rosji przez prawie 20 lat, a użytkownicy z tego kraju stanowią ważną część naszej globalnej społeczności.

Od zawsze z pasją angażowaliśmy się w ochronę obywateli Internetu przed polityką, ale nie chcemy przyczyniać się do wojny, ani czerpać z niej zysków. Nasza firma, która każdego roku generuje około 2,5 miliona dolarów podatku od sprzedaży na rzecz rządu rosyjskiego, nie będzie w żaden sposób uczestniczyć w działaniach Rosji. Dlatego zawieszenie działalności w Rosji i na Białorusi jest słusznym posunięciem, ponieważ potępiamy działania Rosji na Ukrainie.

Na Ukrainie utrzymujemy i wzmacniamy naszą ofertę produktową. Użytkownikom płacącym za licencje dajemy bezpłatne przedłużenie licencji. Użytkownicy naszych produktów freemium mogą teraz również otrzymać za darmo nasze produkty premium. Nasze dotychczasowe bezpłatne produkty są nadal dostępne dla tych, którzy ich potrzebują, bez zmian. W sytuacji, gdy szerzy się dezinformacja, wspieranie dostępu obywateli Ukrainy do bezpiecznego, nieograniczonego połączenia internetowego w celu uzyskania i rozpowszechniania rzetelnych informacji o konflikcie jest niezwykle ważne.

Wsparcie dla działań humanitarnych

Aby wesprzeć ważne działania, które zostały zmobilizowane w ciągu ostatnich dwóch tygodni, Avast przekazuje ponad 800 tys. dolarów organizacjom humanitarnym, za pośrednictwem naszego programu zbierania datków od pracowników i filantropijnego ramienia Avast Foundation. Jestem niesamowicie dumny z naszych pracowników, którzy z pasją włączyli się w te działania i dobrowolnie wsparli lokalne akcje pomocowe w swoich krajach. Jako organizacja współpracujemy również z lokalnymi organizacjami charytatywnymi w terenie, aby stworzyć możliwości wolontariatu opartego na umiejętnościach i pomóc ukraińskim organizacjom uniknąć zagrożeń cybernetycznych lub odzyskać siły po ataku cybernetycznym.

Nadal monitorujemy zmieniającą się sytuację i w razie potrzeby będziemy dostosowywać nasze podejście. Mamy nadzieję, że rządy i agencje na całym świecie, które pracują nad przywróceniem pokoju i zapobiegają bezsensownym stratom w ludziach, odniosą zwycięstwo.

 

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.