AVAST sfinalizował transakcję zakupu AVG

0

Avast Software – producent oprogramowania antywirusowego i lider w swojej branży ogłosił oficjalnie przejęcie firmy AVG Technologies. Od dnia 3 października Avast Software i AVG Technologies tworzą oficjalnie jedną firmę.

AVAST i AVG to już jedna firma

Co to oznacza? Jakie są tego korzyści?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Spore zyski dla Avasta

Vince Steckler, dotychczasowy jak również obecny prezes świeżo powiększonego Avasta, spodziewa się, że dzięki przejęciu AVG przychód Avasta w 2016 roku wyniesie ponad 700 milionów dolarów. Oprócz spodziewanych przychodów, AVG wnosi do puli własną bazę klientów z całego świata, wliczając w to pokaźną liczbę firm małego i średniego faktora oraz użytkowników urządzeń mobilnych.

Obecny prezes zarządu AVG Gary Kovacs opuścił już swoje stanowisko, ale do czasu całkowitego wchłonięcia firmy przez Avast, będzie pełnił rolę konsultanta.

Avast umacnia się na rynku

„Avast może się teraz pochwalić liczbą ponad 400 milionów użytkowników na świecie. Systemy naszej firmy są zainstalowane na prawie 40% komputerów na świecie (poza Chinami). Jeśli Avast byłby państwem to jego użytkownicy tworzyliby trzecią co do wielkości populację na świecie.” – twierdzi Vince Steckler, prezes zarządu Avast Software.

Prezes nowoutworzonego przedsiębiorstwa dodaje również: „Mamy teraz jeszcze więcej możliwości by zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo. Na przykład, po połączeniu naszych zespołów badawczych będziemy jeszcze efektywniej pracować nad ciągle pojawiającymi się nowymi zagrożeniami w cyber-świecie.

Szczególną uwagę poświęcimy złośliwemu oprogramowaniu, a także zabezpieczeniu urządzeń typu IoT (Internetu Rzeczy), które stają się coraz bardziej popularne. Teraz jesteśmy przygotowani jeszcze lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, do tego by przechytrzyć cyber-przestępców”

Większe bezpieczeństwo dla użytkowników

Po przejęciu AVG, nowy Avast może zaoferować swoim użytkownikom jeszcze lepszą ochronę. Obecnie Avast:

Posiada największą na świecie sieć wczesnego wykrywania zagrożeń( ponad 400 milionów urządzeń działających jak czujniki), która na bieżąco wykrywa i neutralizuje wszelkie złośliwe działania, gdy tylko się one pojawią.

Dysponuje prawdopodobnie największą na świecie chmurą dedykowaną zapewnieniu bezpieczeństwa, która wykorzystuje do tego celu mechanizmy uczenia maszynowego. Chmura składa się z ponad 9 tysięcy serwerów obsługujących ponad 50 milionów połączeń symultanicznych, aby zapewniać swoim użytkownikom ciągłą i nieprzerwaną ochronę.

Chroni użytkowników przed prawie miliardem ataków złośliwego oprogramowania miesięcznie.

Blokuje ponad 500 milionów złośliwych adresów internetowychkażdego miesiąca

Blokuje około 50 milionów ataków phishingowych miesięcznie.

Przetwarza prawie 9 milionów plików każdego miesiąca, z czego prawie 25% zawiera różnego typu wirusy. Umożliwia to firmie Avast bieżącą i bardzo kompleksową ocenę nowopowstających zagrożeń.

Plany na przyszłość

Po przejęciu swojego dotychczasowego konkurenta oraz jego klientów, Avast chce się skupić na rozwijaniu wsparcia firm małego i średniego sektora, a także pozyskaniu nowych klientów np. stworzeniu oferty dla większych firm.

Razem z AVG przejęty został również Location Labs, spółka oferującą system do ochrony urządzeń mobilnych. Avast ma zamiar zainwestować w ten segment rynku i zacieśnić współpracę z telekomami, aby systemy zabezpieczeń były jak najbardziej skuteczne. Po udanej fuzji Avast liczy również na ekspansję na rynkach pozaeuropejskich.

Klienci AVG mogą być spokojni

Avast planuje stworzyć jeszcze więcej skutecznych programów, które zabezpieczą użytkowników przed ciągle rosnącą liczbą zagrożeń. Firma w dalszym ciągu będzie oferowała produkty zarówno pod marką Avast jak również AVG. Wszyscy klienci oraz partnerzy biznesowi obydwu firm w dalszym ciągu mają zapewnione wsparcie techniczne.

Pragniemy zapewnić naszych klientów, że bez względu na to, czy używają produktów AVG czy też Avast, na pewno będą mieli zapewnione wsparcie. Nasza firma nie mogłaby istnieć bez wspierających nas klientów i partnerów biznesowych, to dzięki Wam udało się nam ją rozwinąć i dotrzeć tak daleko. „ – zapewniał wszystkich Vince Steckler.

Żródło: http://now.avg.com/avast-closes-acquisition-of-avg-technologies/

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.