Avast zwycięża w konkursie AV-Comparatives w kategorii Anti-Phishing

0

Aktualności | 6 sierpnia, 2021

Z radością informujemy, że program Avast Free Antivirus uzyskał najwyższy wynik w ramach testu certyfikacyjnego 2021 Anti-Phishing przeprowadzonego przez AV-Comparatives!

Każdego roku AV-Comparatives publikuje wyniki swoich testów ochrony przed phishingiem. Testy oceniają ochronę przed witrynami phishingowymi. Tego typu fałszywe witryny mogą stanowić poważne zagrożenie dla użytkowników internetu, ponieważ za ich pośrednictwem wykradane są poufne informacje.

AV-Comparatives przeprowadziło test phishingu przy użyciu programu Avast Free Antivirus. Produkt ten uzyskał najwyższy wynik 96% i nie odnotowano żadnych fałszywych alarmów! Żaden inny program nie uzyskał lepszego wyniku niż Avast Free Antivirus.

Co więcej, ponieważ nasze pozostałe programy, takie jak Avast Business Antivirus czy Avast Premium, wykorzystują tę samą technologię i silnik, zapewniają one taką samą ochronę przed phishingiem gwarantując bezpieczeństwo online Tobie i Twoim klientom.

Przebieg testu i przypadki testowe

Na potrzeby testu firma AV-Comparatives zasymulowała typową sytuację, w której użytkownicy polegają na ochronie antyphishingowej zapewnianej przez ich oprogramowanie zabezpieczające podczas przeglądania stron internetowych (i/lub sprawdzania kont poczty internetowej; funkcje antyspamowe nie zostały uwzględnione, ponieważ nie wchodzą w zakres tego testu).

Test przeprowadzono w okresie od 28 czerwca do 5 lipca 2021 roku. W ramach testu zostało uzytych 260 phishingowych adresów URL. Były sprawdzane natychmiast po ich wykryciu przez AVC. Wszystkie phishingowe adresy URL musiały być aktywne/online w momencie przeprowadzania testu i być próbami pozyskania danych osobowych.

Celem ataków phishingowych były różne rodzaje danych osobowych, w tym np. dane logowania do systemu PayPal, bankowości internetowej i kart kredytowych, kont e-mail, Dropbox, eBay, portali społecznościowych, gier online i innych usług online. Zestaw prawdziwych stron bankowości online do testu fałszywego alarmu składał się z 250 bezpiecznych adresów URL z całego świata. Wszystkie z nich korzystały z protokołu HTTPS i wyświetlały formularz logowania.

Aby zapoznać się z pełnym raportem AV-Comparatives, kliknij tutaj.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.