AVG i Avast vs Windows Defender – wyniki ostatnich testów

0

Antywirusy AVG i Avast są znacznie skuteczniejsze w walce z zagrożeniami niż Windows Defender. Potwierdzają to testy oprogramowania antywirusowego wykonywane przez niezależne laboratoria badawcze, m.in. AV Comparatives.

AV Comparatives regularnie sprawdza pracę programów chroniących przed wirusami pod kątem różnych kryteriów. Warto spojrzeć na wyniki tegorocznych badań z marca i kwietnia, w których testowano 17 różnych aplikacji, w tym również AVG Free i Avast Free Antyvirus.

Fałszywe alarmy (False positive)

To sytuacja, w której antywirus traktuje bezpieczne oprogramowanie jako szkodliwe i blokuje jego działanie. W tym teście AVG i Avast zajęły drugie miejsce, identyfikując bezpieczne oprogramowanie jako zainfekowane tylko raz. Windows Defender był dopiero piąty, generując aż 4 fałszywe alarmy. Oznacza to, że korzystając z Windows Defeneder trzeba się liczyć z problemami z uruchomieniem i korzystaniem z niektórych wolnych od wirusów aplikacji.

Więcej na temat metodologii tego badania i samych testów można przeczytać TUTAJ.

Ochrona przeciw malware

Szkodliwe oprogramowanie może się dostać na komputer również z nośników zewnętrznych, np. z pendrive. Zadaniem antywirusa jest zablokowanie go, by nie mogło wyrządzić szkód w systemie.

Testy ochrony przeciw malware były prowadzone w marcu br. Badano skuteczność programów zarówno w zakresie wykrywania szkodliwego oprogramowania, jak również blokowania go już po uruchomieniu.

Avast Free i AVG Free spisały się doskonale wychwytując 99,99% zagrożeń, co dało im drugie miejsce w zestawieniu ogólnym. Windows Defender zaliczył aż 15 wpadek, plasując się dopiero na 15. miejscu. Wynik testu pokazuje jak słabo przed tego typu atakami chroni Defender i jak łatwo zainfekować komputer użytkownika korzystającego tylko z tego typu ochrony.

Więcej o tym badaniu można przeczytać TUTAJ.

Wydajność

W pierwszej połowie roku AV Comparatives prowadziło również testy wydajności. Badano wpływ antywirusów na szybkość i kulturę pracy całego systemu podczas m.in. ściągania i kopiowania plików, instalowania aplikacji oraz korzystania z przeglądarki.

AVG Free i Avast Free uplasowały się w środku zestawienia, z wynikiem 9,9 i 9,8 (Impact Score). Windows Defender zajął ostatnie miejsce, osiągając najgorszy wynik – 28,4 punktu. Oznacza to, że AVG i Avast pracują prawie niezauważalnie w tle, a Windows Defender spowalnia komputer i działanie innych programów.

O szczegółach testu i metodologii badania można przeczytać TUTAJ.

Wiele niezależnych testów potwierdza lepszą pracę programów AVG i Avast niż ich windowsowego odpowiednika. Defender nie tylko traci na skuteczności działania, nie zapewniając wystarczającej ochrony użytkownikowi, ale również wpływa negatywnie na działanie komputera.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.