Jak skonfigurować cykliczne raporty w AVG Cloud?

0

AVG Cloud pozwala na śledzenie pracy programu w sieci firmowej dzięki funkcji raportów. Można przeglądać je na bieżąco lub skonfigurować tworzenie regularnych analiz dla wybranego okresu czasu.

Raporty bieżące w AVG Cloud

Raporty bieżące są dostępne w zakładce Reports. W formie wykresu pokazują liczbę zablokowanych ataków oraz innych zdarzeń w systemie (m.in. zainstalowanych poprawek i urządzeń). AVG analizuje również urządzenia końcowe pod kątem zagrożenia i wyświetla te, które są narażone na atak. Użytkownik może zmieniać przedział czasowy raportu, a także wyświetlać szczegółowe informacje o zdarzeniach.

Cykliczne raporty w konsoli AVG Cloud

Cykliczne raporty pozwalają na bieżący monitoring wydarzeń w systemie. By otrzymać taki raport nie trzeba się logować do konsoli. W wybranym dniu AVG Cloud generuje analizę za wskazany okres i wysyła ją do administratora. Zaletą tego typu rozwiązania jest systematyczna kontrola nad cyberbezpieczeństwem firmy.

Jak ustawić cykliczny raport w AVG Cloud?

  1. Należy wejść w zakładkę Report. Znajduje się tam funkcja Report Schedules, którą klikamy.
  2. Nowy raport tworzy się korzystając z opcji Create New Schedule.
  3. Konsola poprosi o wybór rodzaju raportu. Może to być informacja o zagrożeniach, urządzeniach w systemie, zainstalowanych poprawkach lub zbiorczy raport dla wszystkich tych wydarzeń.
  4. System wymaga również określenia częstotliwości generowania zestawienia i dnia, w którym ma ono zostać utworzone.
  5. Użytkownik ma możliwość wyboru formatu w jakim zostanie przygotowany raport – pdf lub csv.
  6. Na zakończenie należy podać adresy e-mail na które ma zostać wysłana analiza i nazwać raport. Kliknięcie Schedule Report zapisuje ustawienia. Nowy raport cykliczny jest aktywny.

W razie wątpliwości lub pytań związanych z raportowaniem wydarzeń w AVG Cloud zachęcamy do skontaktowania się ze swoim opiekunem.

Przypominamy również o jesiennym cyklu szkoleń dla partnerów CORE. Pierwsze z nich już za nami, ale wciąż można się zapisać na kolejne. Szczegółowy harmonogram znajduje się w tym artykule. Formularz zapisów udostępniamy na tej stronie.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.