Funkcje AVG, o których… nie wszyscy wiedzą

0

Nie wszyscy klienci (i resellerzy) wiedzą, że programy AVG zawierają funkcje, które rozszerzają ochronę antywirusową. Pierwszą z nich jest Ransomware Protection która chroni przed oprogramowaniem szantażującym. A druga to Ochrona Kamery internetowej. Dzięki niej, użytkownik Już nie musi zaklejać kamery kawałkiem taśmy w celu zapewnienia sobie prywatności.

Ochrona przed Ransomware

Zabezpiecza dane na komputerze przed zaszyfrowaniem lub modyfikacją.  Włączona funkcja wykrywa nieautoryzowane programy, które chcą zmienić dane na komputerze. Za każdym razem wyświetla zapytanie czy akceptujemy daną modyfikację pliku. W ten sposób sami wybieramy czy program trafia na białą listę czy też czarna listę

Przedstawiając tę funkcję klientom, warto pamiętać o spustoszeniach jakie w komputerach na całym świecie wywołały aplikacje szyfrujące pliki i żądające okupu. Jednak dzięki ochronie AVG Ransomware Protection nawet poważne wirusy takie jak WannaCry, CryptoLocker, Reveton, Bad Rabbit nie zagrażają danym na komputerze.

Ochrona kamery internetowej:

Dzięki kolejnej funkcji nie musimy się martwić o to, że ktoś z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania, przejmie kontrole nad kamerą naszego komputera.

Posiada ona 3 rodzaje działania:

  • Tryb inteligentny – każda aplikacja która raz uzyskała pozwolenie na dostęp do kamer będzie robić to automatycznie przy każdym uruchomieniu.
  • Tryb z ograniczeniami – za każdym razem gdy program będzie chciał skorzystać z kamery będzie musiał zapytać o zgodę.
  • Tryb Bez Litości– żadne oprogramowanie nie będzie miało dostępu do  funkcjonalności kamery.

Wybranie odpowiedniego trybu dostępu sprawi,  że nie będzie trzeba się już martwić o bezpieczeństwo swego wizerunku i możliwość podejrzenia tego co się dzieje przed monitorem. Nie trzeba też dodatkowo zaklejać kamery taśmą.

Warto poinformować klienta o tej funkcji zwłaszcza dlatego że zhakowana kamera może nie tylko pozbawić prywatności ale też dostarczyć materiału do szantażu.

Korzyści płynące z dodatkowych funkcji:

– Wszelkie pliki przechowywane na komputerze nie wpadną już w cudze ręce.

– Nie staniemy się  już ofiarą szantażu czy też wyłudzenia pieniędzy za pliki skradzione z naszego komputera.

– Prywatność nie zostanie naruszona,  a taśma zaklejająca kamerę nie będzie już wzbudzać uśmiechu politowania u znajomych.

– Zakup w autoryzowanego resellera AVG zapewni klientowi pomoc w szybkiej i łatwej instalacji oprogramowania.

W jakich produktach dostępne są konkretne funkcje:

  • AVG Internet Security.
  • AVG Internet Security Unlimited.
  • AVG Ultimate.

Gdzie znajdę rozszerzony opis funkcji i włączenia do umieszczenia na swojej stronie?

https://trybawaryjny.pl/avg-ransomware-protection/
https://trybawaryjny.pl/ochrona-kamery-internetowej/

Instrukcje  na YouTube do umieszczenia na stronie:

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.