Eksperci AVG raportują o kolejnym przekręcie facebookowym

0

W ostatnich tygodniach facebookowe tablice zaroiły się od fałszywych wiadomości, które mają nas skłonić do polubienia stron lub wykupu subskrypcji SMS.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy wykryliśmy i informowaliśmy o kilku przypadkach likejackingu (wymuszeń lajków): cyberprzestępcy próbowali nabrać nas na wyciek egzaminów maturalnych, rozwiązłość maturzystek oraz rzekome znalezienie wraku malezyjskiego Boeinga czy afera związana z Mariuszem Trynkiewiczem.

O nowym zagrożeniu dział pomocy technicznej AVG poinformował jeden z użytkowników, szybko przyjrzeliśmy się sprawie i rzeczywiście okazało się, że na popularnym „Fejsie” grasuje nowe zagrożenie – tym razem w internautach próbuje się wywołać współczucie i nabrać ich na sprawę związaną ze znalezieniem dziecka w śmietniku.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich wiadomości, wiadomość, imitując profesjonalny serwis informacyjny, ma nas zachęcić do kliknięcia podstawionej strony. By wzmocnić efekt działania w tytule jest wstawiana nazwa miejscowości, z której pochodzimy – dzięki temu, internauta ma mieć wrażenie, że zdarzenie wydarzyło się w jego najbliższej okolicy.

Strona ma na celu dwie rzeczy: po pierwsze rozesłanie i wklejenia na tablicach jak największej ilości użytkowników (wystarczy, że klikniemy link, a niemalże automatycznie staniemy się „nosicielami” SPAM-u), po drugie: ma zachęcić niczego nieświadomych internautów do wykupienia płatnej subskrypcji SMS – co może ich narazić na bardzo poważne koszty.

Oczywiście, niezwłocznie rozesłaliśmy informację do naszych zaprzyjaźnionych dziennikarzy i w krótkim czasie opublikowały ją najważniejsze gazety i portale w kraju, m. in.: Wirtualna Polska, Komputer Świat, Onet, Chip.pl, Interia.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.