Kręgosłup pracownika

0

Stare powiedzenie mówi, że jeśli muzyka jest za głośno to znaczy, że za stary już jesteś.

Od lat ze zdumieniem, ale i z „atencją” czytam informacje o tym jakie, to związki zawodowe we Francji forsują zmiany  w prawach pracownika, czyniąc ten kraj „plażą dla nierobów” – przepraszam za dosłowność.  I mogę zrozumieć, że chcą przegonić Holendrów w rankingu najkrótszych  tygodni pracy (Holandia 29 godzin, Francja 35 godzin). Nie będzie przecież jakiś handlarz tulipanów na barce zakotwiczonej w kanale pracował krócej niż „urzędnik” France Telecom. Byłem prawie „urzędnikiem”  przez pewien czas mej pracy, więc wiem o czym mówię.

Niedawno związki zawodowe we Francji podpisały „porozumienie” (zwracam uwagę na cudzysłów) na mocy którego pracownicy NIE BĘDĄ mogli korzystać (nawet jeśli będą chcieli ) z firmowej skrzynki pocztowej poza godzinami pracy. Zabronione będzie nawet sprawdzanie służbowych maili na smar fonach!! Najlepsze w tym dogadzaniu pracownikowi jest to, że owo „porozumienia” dotyczy prawie miliona osób pracujących w sektorach cyfrowych i doradczym…Będzie się działo, oj będzie.

Ja na rynek pracy wszedłem 24 lata temu w czasach ostrej konkurencji wśród młodych ludzi, którzy za pracę dla Nestle, Tchibo czy BAT-a dali by się zabić. Wtedy ukształtował się mój kręgosłup pracownika. Pracowałem w pocie czoła, aby sprostać wymaganiom pracodawcy. Było ciężko, ale nie uważam się za wykorzystywanego.

Kiedy dzisiaj siada przede mną kandydat na pracownika – oczom i uszom nie wierzę, taki zwierzyniec zwierząt magicznych oglądam. Nikt nie pyta, co ma zrobić tylko, do której pracuję? I tęsknym okiem wypatruję takiego, który nie chce zamienić spotkania rekrutacyjnego w 4 oczy na czatowanie na Skyp`ie albo nie zapyta czy musi odbierać ode mnie telefon po 16.00. I jak się taki znajdzie, szczęściu memu nie ma końca.

A ja nad jego kręgosłupem pracownika popracuję 🙂

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.