AVG ostrzega przed kolejnymi zagrożeniami na Facebooku

0

W sierpniu udało nam się ostrzec internautów przed dwoma odmianami zagrożenia typu „likejacking” – wymuszaniem lajków na Facebooku. Cyberprzestępcy próbowali tym razem nabrać na dwie dość kontrowersyjne treści, o obu informowaliśmy na Blogu AVG:

1. Seks na plaży w Kołobrzegu – dość śmiałe zdjęcie insynuujące lubieżne igraszki na plaży w Kołobrzegu, miało zachęcić do kliknięcia (i wiele osób dało się na to nabrać) i wysłania sms-a odblokowującego materiał wideo. Oczywiście żadnego materiału nie było, a wysyłając SMS – zamawialiśmy płatną, regularną subskrypcję.

2. Wakacje przedłużone? – tu zadziałał dość perfidny schemat, obiektem ataku byli najmłodsi internauci – bo któż z nich nie skusiłby się (i nie ucieszył) z informacji, że można sobie odpocząć dwa tygodnie dłużej?

Niestety, „wymuszacze” tym razem wykorzystali naiwność najmłodszych i zasobność portfeli ich rodziców. Podobnie, jak w powyższym przykładzie, młody internauta jest zachęcony do kliknięcia w wiadomość i wysłania subskrypcji SMS – z tym, że koszt może obciążyć przede wszystkim jego rodziców.

Nie ukrywam, że ogromnie nas cieszą przedruki tych informacji w największych serwisach technologicznych i informacyjnych w Polsce, m. in.: Chip.pl, Interia.pl, Wirtualna Polska, Dziennik Internautów.

Co więcej, Dziennik Zachodni potwierdzenia tych informacji szukał u Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.