Moduły AVG CloudCare #1 – Remote IT (Administracja zdalna)

0

W naszej nowej serii artykułów przedstawiamy pierwszy z modułów AVG CloudCare – segment administracji zdalnej Remote IT, który pozwala zarządzać wszystkimi komputerami z jednego miejsca.

Administracja zdalna AVG to darmowa aplikacja, dodawana do rozwiązań AVG CloudCare. Warto ją wybrać, ponieważ pozwala oszczędzić mnóstwo czasu  i błyskawicznie reagować oraz rozwiązywać problemy, które mogą się pojawić w związku z zarządzaniem siecią komputerową.

AVG w działaniu jest bardzo podobne do TeamViewera – oba programy posiadają większość tych samych rozwiązań – AVG jednakże jest dodawany jako darmowy moduł, więc jeżeli szukasz podobnych możliwości w zakresie zdalnego zarządzania komputerami – AVG umożliwia znaczną redukcję kosztów.

Zapewnia szybką i bezpieczną komunikację firmową

Administracja zdalna AVG działa w chmurze – więc rozwiązanie jest szybkie, lekkie i w minimalnym stopniu obciąża system.

Oszczędzaj czas – zarabiaj więcej
Nasza przyjazna konsola administracyjna pozwoli Ci kontrolować bezpieczeństwo w sieci za pomocą zaledwie paru kliknięć – jest prosta w obsłudze, a dostęp do najważniejszych funkcji otrzymujesz w kilka sekund.
Gadżet AVG Admin to proste narzędzie, które czeka w gotowości na Twoim pulpicie. Natychmiast ostrzega Cię o niepokojących objawach poszczególnych stacji roboczych i ułatwia szybką naprawę problemuNie musisz osobiście fatygować się, by sprawdzać ustawienia w poszczególnych komputerach – wszystkim możesz zarządzać i wszystko zaplanować z jednego miejsca.
Przeprowadź instalację na zdalnych komputerach

Dzięki Kreatorowi instalacji sieciowej AVG możliwe jest zdalne uruchomienie i monitorowanie przebiegu instalacji na dowolnym komputerze w Twojej sieci – siedzisz wygodnie przed swoim biurkiem i kontrolujesz, czy wszystkie procesy przebiegają prawidłowo.

Szybki dostęp w administracji zdalnej AVG

Z administracją zdalną AVG łatwo i szybko uzyskasz dostęp do innych komputerów w sieci

Automatycznie skanuj sieć pod kątem wirusów

Bądź spokojny o bezpieczeństwo sieci firmowej korzystającej z funkcji automatycznego skanowania

Swobodnie możesz zaplanować i dostosować do swoich potrzeb procesy skanowania i wykrywania zagrożeń: od regularnych, automatycznych testów pojedynczych komputerów, poprzez wdrożenie grup lub zaznaczenie całej sieci. Oczywiście, nadal, w każdej chwili możesz zdecydować się na uruchomienie skanowania ręcznego.

Zarządzanie z jednego miejsca i jeszcze lepsza kontrola

Nasz system raportów pozwala monitorować i zoptymalizować ochronę Twojej firmy.

Udoskonalone raporty graficzne obrazują zależności wydajnościowe w Twojej sieci i pomagają w formułowaniu zasad bezpieczeństwa. Możesz przeglądać raporty stanu całego przedsiębiorstwa lub wygenerować raporty dotyczące poszczególnych komputerów i serwerów.

Dzięki temu łatwo stworzysz politykę bezpieczeństwa i ustanowisz zasady, które nie tylko pomogą Ci lepiej chronić sieć, ale też wyraźnie zmniejszą zakres czasu, który musisz tej tematyce poświęcać.

Zachowaj pełnię kontroli

Za każdym razem, gdy nowy komputer podłączany jest do Twojej sieci, system przeprowadza skan antywirusowy oraz aktualizację jego zabezpieczeń – otrzymujesz pełny raport o stanie bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeniach.

Administracja zdalna AVG

Z Administracją zdalną AVG możesz na bieżąco kontrolować stan komputerów w sieci firmowej

Jeśli znaleziona zostanie infekcja, AVG ją usunie. Jeśli AVG nie wykryje ochrony zainstalowanej na danym komputerze, zostanie on oznaczony jako niezgodny z wymogami sieci. Możliwa będzie wówczas zdalna instalacja i konfiguracja najnowszej wersji oprogramowania dla stacji roboczych. Zostaną również automatycznie wdrożone zasady bezpieczeństwa odpowiednie dla danego użytkownika.

Proste porady i alerty

Dzięki bezpośredniej integracji z usługą Active Directory (i innymi serwisami LDAP) wszystkie zmiany w regułach bezpieczeństwa stosowane są automatycznie na wszystkich komputerach, których dotyczą.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.