Monitorowanie alertów i powiadomień w konsoli AVG Cloud

0

Dzięki konsoli AVG Cloud możliwe jest stałe monitorowanie dwóch rodzajów zdarzeń: zarejestrowanych przez program zagrożeń bezpieczeństwa oraz stanu pracy programu i urządzeń. Pozwala to na bieżący dostęp do wszystkich informacji zapewniając tym samym optymalne działanie ochrony i kontrolę nad pojawiającymi się zagrożeniami.

Jak ustawić monitorowanie alertów zagrożeń w AVG Cloud?

Security Notifications to powiadomienia dotyczące niebezpiecznych sytuacji, które zostały wykryte podczas pracy programu (ochrona w czasie rzeczywistym). Znajdują się tam również alerty pojawiające się podczas skanów, bez względu na sposób ich uruchomienia (ręcznie, na żądanie, z harmonogramu).

  1. W zakładce Notifications należy kliknąć przycisk Notification Settings. Następnie wybieramy Security Notifications.
    Ustawienia w zakładce Security Notification.

    Zakładka Security Notifications.

  2. Konfigurujemy powiadomienia przesuwając znacznik na ON lub OFF. Ustawienie ON oznacza, że dany obszar będzie monitorowany, a jakiekolwiek zdarzenia w jego zakresie zostaną zaraportowane w mailu.
  3. Ustawiamy częstotliwość wysyłania maila. Do wyboru jest opcja natychmiastowej wysyłki (od razu po wykryciu problemu) lub zbiorcze zestawienie wszystkich alertów na koniec dnia lub tygodnia.
  4. Ustalamy odbiorców raportów w okienku nad listą obszarów monitorowanych. Jeżeli e-mail nie znajduje się na wyświetlanej liście osób z dostępem do konsoli, można go dopisać ręcznie.

Jak ustawić monitorowanie alertów pracy programu w AVG Cloud?

Network Notifications to powiadomienia dotyczące pracy programu AVG. Znaleźć w nich można takie kategorie jak brak aktualizacji programu, problemy z urządzeniami (np. odłączenie urządzenia, wymagany restart) oraz inne techniczne zagadnienia związane z pracą programu (np. utrata połączenia z konsolą).

Zakładka Network Notification w AVG Cloud.

Ustawienia network Notification.

Konfigurację powiadomień należy wykonać tak samo jak w przypadku Security Notifications. Po wybraniu opcji powiadomień wystarczy wskazać ich odbiorców. Nie jest konieczne wybieranie częstotliwości, bo są one automatycznie wysyłane, gdy tylko pojawią się w systemie.

W razie problemów ze skonfigurowaniem powiadomień prosimy o kontakt z opiekunami, którzy pomogą je rozwiązać.

Przypominamy również o jesiennym cyklu szkoleń dla partnerów CORE, który jest już na półmetku. Szczegółowy harmonogram jest dostępny w tym artykule. Zachęcamy do zapisów – formularz zgłoszenia jest dostępny na tej stronie.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.