NortonLifeLock finalizuje fuzję z Avast!

0

„Uważamy, że każdy zasługuje na wolność, by w pełni żyć swoim cyfrowym życiem” — powiedział Vincent Pilette, dyrektor generalny NortonLifeLock and the Combined Company. „Pół miliarda użytkowników ufa nam, że chronimy i wzmacniamy ich cyfrowe życie, a teraz, gdy NortonLifeLock i Avast połączyły siły, planujemy na nowo zdefiniować i na nowo wyobrazić bezpieczeństwo cybernetyczne dla konsumentów i małych firm na całym świecie”.

Fuzja Norton i Avast

Praga, Czechy, 12 września 2022 r. — NortonLifeLock (NASDAQ: NLOK), światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego, zakończył ogłoszone wcześniej przejęcie firmy Avast. 


Wstępnie akcjonariusze posiadający 36,505% akcji Avast wybrali Opcję Większościową obejmującą 0,1937 nowych akcji NortonLifeLock i 2,37 USD w gotówce na akcję Avast, a pozostałe 63,495% otrzymają Opcję Większościową obejmującą 0,0302 nowych akcji NortonLifeLock i 7,61 USD w gotówce na akcję Avast. Wstępnie i przed obliczeniem kwoty wynagrodzenia w GBP należnego zgodnie z mechanizmem przeliczania walut, łączna kwota należna w związku z Połączeniem obejmuje 94.201.223 nowe Akcje NortonLifeLock i wynagrodzenie w gotówce w wysokości około 5.970.761.620 USD.

Wraz z zakończeniem transakcji, obrót akcjami Avast został zawieszony o godzinie 7:30 czasu BST w dniu 12 września 2022 r., a akcje Avast zostaną wycofane z giełdy w Londynie z dniem 13 września 2022 r. o godzinie 8:00. BST.

Spółka Połączona będzie działać jako NortonLifeLock Inc. i omówi wspólne dane finansowe i wskaźniki podczas wezwania do publikacji informacji o zyskach w drugim kwartale roku podatkowego 2023. Rozpoczynając łączenie swoich operacji, Combined Company wkrótce ogłosi nową nazwę, która odzwierciedla przyszłościową wizję i skalę kompleksowej platformy Cyber ​​Safety oraz rozwiązań opartych na zaufaniu dla konsumentów na całym świecie. Rozpocznie również obrót pod nową nazwą giełdową na NASDAQ pod nową nazwą firmy. Do tego czasu Spółka Połączona będzie działać jako NortonLifeLock Inc. i będzie kontynuować handel na NASDAQ pod obecnym symbolem giełdowym „NLOK”.

Doradcy

Evercore służy jako doradca finansowy NortonLifeLock, a Kirkland & Ellis LLP i Macfarlanes LLP pełnią rolę jej doradców prawnych. UBS i J.P. Morgan Cazenove pełnią rolę doradców finansowych Avast, a White & Case LLP pełni funkcję doradcy prawnego.

Informacje o NortonLifeLock Inc.

NortonLifeLock Inc. (NASDAQ: NLOK) jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego konsumentów, chroniącego i umożliwiającego ludziom bezpieczne życie cyfrowe. Jesteśmy zaufanym sojusznikiem konsumentów w coraz bardziej złożonym i połączonym świecie. Dowiedz się więcej o tym, jak zmieniamy cyberbezpieczeństwo na stronie www.nortonlifelock.com.

Informacje o Avast

Avast (LSE:AVST), firma z indeksem FTSE 100, jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego i prywatności z siedzibą w Pradze w Czechach. Dzięki ponad 435 milionom użytkowników online, Avast oferuje produkty pod markami Avast i AVG, które chronią ludzi przed zagrożeniami w Internecie i ewoluującym krajobrazem zagrożeń IoT. Sieć wykrywania zagrożeń firmy należy do najbardziej zaawansowanych na świecie, wykorzystując technologie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do wykrywania i powstrzymywania zagrożeń w czasie rzeczywistym.

Produkty bezpieczeństwa cyfrowego Avast dla urządzeń mobilnych, komputerów PC lub Mac są najwyżej oceniane i certyfikowane przez VB100, AV-Comparatives, AV-Test, SE Labs i innych. Avast jest członkiem Coalition Against Stalkerware, No More Ransom i Internet Watch Foundation. 

 

 

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.