Nowa funkcja AVG – ochrona kamery internetowej

0

Dopiero co chwaliliśmy się wprowadzeniem jednej funkcji, a tymczasem AVG ma już coś zupełnie nowego. Co więcej, jest to funkcjonalność, o którą dopytywali sami użytkownicy. Od najnowszej aktualizacji wszyscy posiadający AVG Internet Security otrzymali dodatkową ochronę kamerki internetowej. Już żadne złośliwe oprogramowanie się nie prześlizgnie i nie przejmie nad nią kontroli. Poniżej zamieszczamy krótki poradnik dotyczący nowego zabezpieczenia.

Nowe Funkcja w oprogramowaniu AVG

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Gdzie znaleźć instrukcję dla klientów?

Na TrybieAwaryjnym przygotowaliśmy instrukcję włączenia ochrony kamery AVG krok po kroku.

Gdzie szukać ustawień?

W menu głównym aplikacji AVG Internet Security znajduje się ikona Prywatność.

Menu główne AVG Internet Security

Menu główne AVG Internet Security

Należy na nią kliknąć, a pojawi się nowe okno. Tutaj można albo przejść do sejfu danych, albo właśnie do ochrony kamery internetowej.

Wybieramy Ochronę Kamery Internetowej

Wybieramy Ochronę Kamery Internetowej

Co możemy ustawić?

Kiedy ochrona jest włączona, a jest to domyślna opcja, to do wyboru są trzy tryby jej działania.

  • Tryb inteligentny – aplikacje, które raz zyskały pozwolenie na korzystanie z kamery mogą to robić automatycznie przy każdym następnym uruchomieniu.
  • Tryb z ograniczeniami – każdorazowo program, który chce uzyskać dostęp musi zapytać o zgodę i dopiero z nią może się podłączyć do sprzętu.
  • Bez litości – żadne oprogramowanie nie może korzystać z kamery.
Wybór trybu pracy ochrony kamery internetowej

Wybór trybu pracy ochrony kamery internetowej

Zarządzanie aplikacjami

Waszym klientom polecamy korzystać z trybu inteligentnego. Jest on zwyczajnie najbardziej przyjazny użytkownikowi. W tym przypadku druga zakładka jest równie ważna, co pierwsza. W niej można zarządzać zablokowanymi i dozwolonymi aplikacjami. Jeśli, coś wcześniej znalazło się na czarnej liście, z tego miejsca jest możliwość tego usunięcia. To samo tyczy się dozwolonych programów. Jeśli któryś podpadł po tym, jak nadano mu uprawnienia do korzystania z kamery można spokojnie odebrać mu swobodny do niej dostęp.

Zarządzanie aplikacjami, które mają pozwolenie na korzystanie z kamery i na te, które go nie mają.

Zarządzanie aplikacjami, które mają pozwolenie na korzystanie z kamery i na te, które go nie mają.

Czy jest coś jeszcze?

Dodatkowo w głównych ustawieniach AVG Internet Security, gdy z lewego menu wybierze się Komponenty znaleźć można Webcam Shield. To dodatkowe miejsce, gdzie użytkownicy mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Dodatkowe miejsce ochrony kamery internetowej w ustawieniach AVG

Dodatkowe miejsce ochrony kamery internetowej w ustawieniach AVG

Podsumowanie

Tekst o zaklejaniu kamery internetowej w laptopach wzbudził olbrzymie poruszenie wśród użytkowników AVG. W takim momencie, gdy nie wiadomo czy ta akcja, to zbiorowa histeria, czy może jednak realne zagrożenie dobrze jest mieć coś, co sprawi, że nie trzeba już roztrząsać tego tematu. Niezależnie od własnej opinii dzięki ochronie wbudowanej w AVG Internet Security wszyscy mogą spać spokojnie.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.