Podsumowanie maja na TrybAwaryjny.pl

0

Majowe tematy na Trybie Awaryjnym koncentrowały się na kilku ciekawych zagadnieniach. Zachęcam do zapoznania się z nimi i polecenia ich swoim klientom.

Wszystko co ważnego wydarzyło się w maju

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

1. Facebook i bezpieczeństwo w social media

Poruszyliśmy temat polityki Facebooka w zakresie kont – klonów, czyli kradzieży tożsamości i podszywania się pod inne osoby (http://trybawaryjny.pl/facebook-automatycznie-wykryje-profile-klony/). Pisaliśmy także o postach prowadzących do zainfekowanych stron i sposobach przeciwdziałania infekcjom oraz o najpopularniejszych oszustwach na FB (http://trybawaryjny.pl/top-oszustw-portalu-facebook/).

2. Nowe sposoby cyberataków

W maju mowa była również o nowych sposobach atakowania komputerów. Hakerzy coraz częściej wykazują się niesamowitą pomysłowością! Ostatnie doniesienia mówią o możliwości kradzieży danych dzięki zainfekowanemu USB (Trojan USB Thief – http://trybawaryjny.pl/wirus-usb/) oraz przejęciu kontroli nad myszką lub klawiaturą bezprzewodową (MouseJack – http://trybawaryjny.pl/zhakowac-komputer-odleglosci-100-metrow/).

Problem ten też dotyczy branży motoryzacyjnej i nowych aut. Ich moduły sterujące również są podatne na atak. Na szczęście jest już firewall dla samochodów (http://trybawaryjny.pl/samochd-firewall/).

3. Menedżer haseł

Kontynuowaliśmy temat polityki bezpieczeństwa w zakresie haseł. W maju pokusiliśmy się o sprawdzenie które darmowe menedżery haseł są najlepsze. Wyniki naszych testów na http://trybawaryjny.pl/menedzer-hasel-krotki-przeglad-najlepszych-darmowych-programow/.

4. Phishing wciąż na topie

Ataki phishingowe zdarzają się coraz częściej. Również w maju miało miejsce kilka prób kradzieży danych wrażliwych. Na Trybie Awaryjnym piszemy o sposobach działania hakerów i radzimy jak się im przeciwstawić. http://trybawaryjny.pl/uwaga-phishing-przyjaciel-potrzebie/.

5. Nowy program certyfikacji partnerów AVG

Wśród majowych artykułów znaleźć można również informacje o nowym programie certyfikacji partnerów AVG. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na  http://trybawaryjny.pl/nowy-program-certyfikacji-avg/.

Zachęcamy do polecenia swoim klientom tekstów, porad i konkursów na Trybie Awaryjnym. W czerwcu wracamy z kolejnymi interesującymi tematami!

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.