Projektowanie klientów w AVG

0
Czym są projekty ?

Projekty to możliwość zarezerwowania sobie danego Klienta po to, aby mieć pewność, że jeśli zaczynamy starania o sprzedaż produktów AVG, nikt nie wejdzie nam w paradę.

Jak dbamy o naszych partnerów handlowych?

Gdy zaczynasz prace nad nowym Klientem, zaczynasz prezentować mu rozwiązania AVG, zachęcać go do migracji, my jesteśmy od tego, aby pomóc. Pierwsza rzecz jaką warto zrobić to zgłosić do nas Klienta, nad którym chcesz pracować – tu niezbędne będą dane rejestrowe: nazwa, adres, numer NIP, dobrze jest też podać dane kontaktowe.

Po co? W naszej bazie oznaczamy takiego Klienta jako takiego, nad którym to właśnie Wy zaczynacie prace i aby ta praca nie poszła na marne, dostajecie gwarancję najlepszej ceny. Każdy kolejny kontrahent, który będzie zainteresowany pracą z danym Klientem, otrzyma informację, że  już ktoś inny nad nim pracuje i nie otrzyma tak atrakcyjnych warunków handlowych.

Kogo obejmują takie projekty?

Projekty zakładamy dla firm większych niż 40 stanowisk.

Blokady obejmują wszystkich Klientów – czy jest to szpital, czy urząd gminy, czy firma która produkuje towary czy usługi.

Za każdym razem gdy zaczyna się praca z Klientem, trzeba to zgłosić do dedykowanego opiekuna handlowego AVG, aby nie okazało się, że pomimo rozpoczętej pracy ktoś przejmie Klienta.

Kogo nie obejmuje projekt?

Naturalnie nie można zablokować Klienta, który już posiada AVG – w takim przypadku najlepsze warunki handlowe na odnowienie licencji będzie miał ten, kto ją sprzedał wcześniej (połączy się tu rabat na odnowienie + rabat dealerski).

Jeśli mimo informacji o istniejącym już projekcie, drugi partner chce otrzymać ofertę, dostanie ją z ceną sugerowaną, nie uwzględniającą rabatów. Jeśli taki partner uprze się, by mimo wszystko taką licencję sprzedać poniżej swoich kosztów, cóż – nie możemy mu tego zabronić, ale długo takiego biznesu prowadzić się nie da.

A co z Klientami poniżej 40 stanowisk, na jaką można liczyć ochronę?

W takim przypadku są to kwestie umowne –  przy migracji zawsze dodawany jest dodatkowy rabat dla Klienta i dla Resellera. Jeśli więc ktoś zacznie pracę nad Klientem, który nie kwalifikuje się do stworzenia projektu, otrzyma mimo to konkurencyjne warunki finansowe.

A jeśli ktoś inny się zgłosi?

Pracujemy w firmie, w której traktujemy się koleżeńsko i zależy nam na dobrej współpracy, a nie utrudnianiu sobie życia. Gdy ktoś zgłosi się jako drugi do danego Klienta, zapewne otrzyma standardową cenę i swój standardowy rabat.

Zależy nam na promowaniu tych partnerów, którzy w największym stopniu starają się sprzedawać nasze rozwiązania – ten kto się pierwszy zgłosi, nawet jeśli nie będzie to temat blokowany, zawsze otrzyma od swojego opiekuna handlowego najlepsze warunki.

Zależy nam na partnerach handlowych, wobec czego zawsze staramy się wynagradzać tych którzy w największym stopniu przyczyniają się do pojawiania się nowych Klientów w gronie użytkowników AVG.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.