Przekroczenie liczby stanowisk w licencji AVG – co warto wiedzieć?

0

AVG jest licencjonowane na konkretną liczbę stanowisk. Zdarza się jednak, że przez nieuwagę lub celowe działanie użytkowników licencja zostanie wprowadzona na większej, niż wykupiona, liczbie stanowisk. W tym wpisie opiszę, jak w kilku krokach można poradzić sobie z taką sytuacją.

Powodów przekroczenia liczby stanowisk może być kilka:

  1. Wczytanie klucza licencji na większej ilości stanowisk przez niedopatrzenie.
  2. Celowe działanie pracowników (np. korzystanie z klucza poza firmą).
  3. Zbycie komputera bez uprzedniego odinstalowania AVG.

Jak więc sobie radzić?

Krok 1 – zabezpieczenie klucza

Dostęp do pełnego klucza licencji powinni mieć wyłącznie pracownicy, którzy instalują AVG na komputerach. Z okna programu AVG nie można skopiować pełnego klucza. Zabezpieczając więc licencję przed dostępem niepowołanych osób, zmniejszasz ryzyko jej wykradzenia!

Krok 2 – rozpoznanie przekroczenia

Najłatwiej jest rozpoznać licencję z przekroczoną liczbą stanowisk w licencjach z serii Business Edition, o ile wszystkie stanowiska są spięte w ramach jednej konsoli AVG Admin.

W naszej konsoli znajdziesz informację o podłączonych końcówkach. Jeśli jest ich więcej, niż przewiduje klucz licencji, przejdź do kroku trzeciego. 🙂

Trudniej jest rozpoznać to w licencjach z serii Dla domu i małego biura i w licencjach Business Edition, jeśli wszystkie stanowiska nie są spięte w ramach jednej konsoli AVG Admin. W takich przypadkach powinieneś po prostu policzyć komputery, na których masz zainstalowane oprogramowanie AVG i porównać tą ilość z kluczem licencji.

W przypadku rażących przekroczeń, przedstawiciel AVG skontaktuje się z Tobą i zaproponuje optymalny sposób poprawy sytuacji.

Krok 3 – usunięcie niezgodności

Najłatwiejszym sposobem na rozwiązanie problemu jest zakup zwiększenia liczby stanowisk. W tym celu skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym. Na pewno zaproponuje Ci korzystną ofertę.

Kolejnym rozwiązaniem jest odinstalowanie AVG z nadmiarowych stanowisk. Tego rozwiązania jednak nie polecam – nie powinieneś zostawiać żadnego komputera bez ochrony!

A co zrobić, jeśli Twoja licencja została wykradziona?

Skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym, przedstaw mu problem i poproś o wygenerowanie równoważnego klucza licencji. Wtedy stary klucz zostanie anulowany, a w jego miejsce otrzymasz klucz na tą samą liczbę stanowisk, co dotychczas, kończący się w tym samym terminie, co oryginalny. AVG na komputerach, na których nie zostanie wprowadzony nowy klucz licencji po jakimś czasie przestanie działać.

Pamiętaj!

Przekroczenie liczby stanowisk jest sprzeczne z licencją. W razie jakiejkolwiek kontroli Twój Klient i Ty możecie mieć dużo niepotrzebnych kłopotów. Warto jest wiec regularnie wykonywać mini audyty oprogramowania i sprawdzać, czy wszystko się zgadza 🙂

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.