Nowy ransmoware na Facebooku – warto ostrzec klientów!

3

Od wczoraj na Facebooku grasuje nowy ransmoware, który działa w perfidny sposób. Warto przed tym zagrożeniem ostrzec klientów!

Jako pierwszy o sprawie napisał serwis Niebezpiecznik.pl, niedługo potem temat podchwyciły inne portale. Ransmoware działa na dwóch płaszczyznach:

  1. Wysyła szkodliwe linki w prywatnej wiadomości.
  2. Publikuje fałszywe posty na tablicy.

Po kliknięciu w wiadomość i pobraniu plików, zagrożenie może zaszyfrować pliki na komputerze – żądając później za nie okupu.

Dobra wiadomość jest taka, że AVG chroni przed tym typem ransmoware.

Wiadomość można wykorzystać do przekazania klientom informacji o skuteczności naszego oprogramowania lub do przekonania do przeinstalowania antywirusa.

Więcej szczegółów (a także poradnik jak działać w przypadku kliknięcia zainfekowanej wiadomości) znajduje się pod tym linkiem:

Ktoś Cię oznaczył na Facebooku? Uważaj! To nowe zagrożenie, które szyfruje pliki i żąda okupu!

Warto również w tym kontekście przypomnieć nasz tekst dotyczący prewencji przed tego typu zagrożeniami:

Jak bronić się przed ransomware? 8 rzeczy, o których MUSISZ pamiętać

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

3 komentarze

    • Przed tym konkretnym AVG daje radę 😉 W przypadku ransmoware tak naprawdę 99% to stosowanie zasad bezpieczeństwa w internecie – nic samo się nie zrobi, jeżeli użytkownik nie kliknie, nie otworzy zainfekowanego pliku.

  1. Na Facebooku co raz więcej pojawia się różnego rodzaju zagrożeń i ich liczba będzie rosła tak długo jak FB będzie na topie. Na komputerze czy notebooku można sobie z tym poradzić bez większego problemu, ale na smartfonie to już nieco bardziej kłopotliwe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.