Rozwiązania Avast osiągają wysokie wyniki w najnowszym teście antyphishingowym AV-Comparatives

0

Rozwiązania firmy Avast umożliwiają nam identyfikowanie nowych metod phishingu i ochronę przed nimi w miarę ich pojawiania się.

Jeśli program antywirusowy wykonuje swoją pracę, nigdy tak naprawdę nie musisz o tym myśleć. Powinien działać w tle, chroniąc Twoje urządzenia przed wszelkiego rodzaju atakami. Ale jeśli tak jest, skąd wiesz, że wykonuje dobrą robotę? W tym miejscu pojawiają się niezależne testy, takie jak te przeprowadzane przez laboratorium testujące bezpieczeństwo IT z certyfikatem ISO AV-Comparatives. 

AV-Comparatives to niezależne laboratorium testowe, które testuje i ocenia oprogramowanie antywirusowe, pakiety zabezpieczeń internetowych i inne produkty cyberbezpieczeństwa na podstawie ich wydajności, ochrony i użyteczności. Organizacja posiada certyfikat ISO i jest uznawana za wiarygodne i niezależne źródło informacji przez użytkowników końcowych, konsumentów i całą branżę cyberbezpieczeństwa.  

Niedawny test, który odbył się w lutym 2023 r. i został zlecony przez Gen , zbadał, jak zestawia się wydajność kilku produktów antywirusowych i przeglądarek, szczególnie jeśli chodzi o ochronę osób przed atakami typu phishing. Chociaż Gen zlecił test, wybór marki, metodologia testowania i weryfikacja wyników są w rękach AV-Comparatives. Mamy nadzieję, że w przyszłości więcej instytucji testujących rozpocznie testowanie pod kątem phishingu bez konieczności zlecania testów przez pojedyncze organizacje. 

Avast Free Antivirus wyróżnia się wykrywaniem phishingu 

Aby podkreślić znaczenie tej funkcjonalności, AV-Comparatives przetestowało kilka rozwiązań antywirusowych. W kategorii antywirusów wyróżniały się Avast Free Antivirus, Kaspersky Standard, McAfee Total Protection i Trend Micro Internet Security. W tym teście program Avast Free Antivirus z powodzeniem osiągnął współczynnik blokowania na poziomie 97%. Dzięki temu Avast znalazł się w pierwszej trójce najlepszych marek. 

Jakie przeglądarki zostały uwzględnione w teście?

Produkty antywirusowe nie są jedynymi rozwiązaniami, które mogą chronić osoby przed atakami typu phishing — przeglądarki odgrywają również ważną rolę. AV-Comparatives włączyło również grupę popularnych przeglądarek do swojego testu ochrony przed phishingiem.

Wśród testowanych przeglądarek znacząco wyróżniała się przeglądarka Avast Secure Browser ze wskaźnikiem wykrywalności na poziomie 96%. Kolejne miejsca zajęła Opera (78%), Mozilla Firefox (77%), Microsoft Edge (71%), które wykazały lepszą ochronę przed phishingiem niż Google Chrome, które osiągnęło jedynie 49% wskaźnik blokowania. „To podkreśla potrzebę rozważenia przez użytkowników alternatywnych przeglądarek z bardziej niezawodną ochroną przed phishingiem lub dodatkowym oprogramowaniem innych firm”, powiedział AV-Comparatives w komunikacie prasowym. 

Fałszywe alarmy – które pojawiają się, gdy przeglądarka blokuje legalną stronę internetową – mogą również stanowić problem z ochroną przed phishingiem. Szereg testowanych produktów i przeglądarek wykazało kilka fałszywych alarmów, przy czym większość z nich osiągnęła wskaźnik fałszywych alarmów równy zero. 

Aby natychmiast wykrywać fałszywe alarmy, AV-Comparatives przetestowało 250  potwierdzonych adresów URL phishingowych i taką samą liczbę czystych adresów URL. 

Zwalczanie phishingu w ciągle zmieniającym się środowisku cyfrowym 

Rozwiązania firmy Avast umożliwiają nam identyfikowanie nowych metod phishingu i ochronę przed nimi w miarę ich pojawiania się. Cieszymy się, że nasze wysiłki zostały docenione przez AV-Comparatives, która pozostaje wiodącą i szanowaną instytucją testującą oprogramowanie antywirusowe. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o wynikach Avast w tym teście? Przeczytaj pełne wyniki testu.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.