Rozwiązania firmy Avast umożliwiają nam identyfikowanie nowych metod phishingu i ochronę przed nimi w miarę ich pojawiania się.
Jeśli program antywirusowy wykonuje swoją pracę, nigdy tak naprawdę nie musisz o tym myśleć. Powinien działać w tle, chroniąc Twoje urządzenia przed wszelkiego rodzaju atakami. Ale jeśli tak jest, skąd wiesz, że wykonuje dobrą robotę? W tym miejscu pojawiają się niezależne testy, takie jak te przeprowadzane przez laboratorium testujące bezpieczeństwo IT z certyfikatem ISO AV-Comparatives.
AV-Comparatives to niezależne laboratorium testowe, które testuje i ocenia oprogramowanie antywirusowe, pakiety zabezpieczeń internetowych i inne produkty cyberbezpieczeństwa na podstawie ich wydajności, ochrony i użyteczności. Organizacja posiada certyfikat ISO i jest uznawana za wiarygodne i niezależne źródło informacji przez użytkowników końcowych, konsumentów i całą branżę cyberbezpieczeństwa.
Niedawny test, który odbył się w lutym 2023 r. i został zlecony przez Gen ™, zbadał, jak zestawia się wydajność kilku produktów antywirusowych i przeglądarek, szczególnie jeśli chodzi o ochronę osób przed atakami typu phishing. Chociaż Gen zlecił test, wybór marki, metodologia testowania i weryfikacja wyników są w rękach AV-Comparatives. Mamy nadzieję, że w przyszłości więcej instytucji testujących rozpocznie testowanie pod kątem phishingu bez konieczności zlecania testów przez pojedyncze organizacje.
Avast Free Antivirus wyróżnia się wykrywaniem phishingu
Aby podkreślić znaczenie tej funkcjonalności, AV-Comparatives przetestowało kilka rozwiązań antywirusowych. W kategorii antywirusów wyróżniały się Avast Free Antivirus, Kaspersky Standard, McAfee Total Protection i Trend Micro Internet Security. W tym teście program Avast Free Antivirus z powodzeniem osiągnął współczynnik blokowania na poziomie 97%. Dzięki temu Avast znalazł się w pierwszej trójce najlepszych marek.
Jakie przeglądarki zostały uwzględnione w teście?
Produkty antywirusowe nie są jedynymi rozwiązaniami, które mogą chronić osoby przed atakami typu phishing — przeglądarki odgrywają również ważną rolę. AV-Comparatives włączyło również grupę popularnych przeglądarek do swojego testu ochrony przed phishingiem.
Wśród testowanych przeglądarek znacząco wyróżniała się przeglądarka Avast Secure Browser ze wskaźnikiem wykrywalności na poziomie 96%. Kolejne miejsca zajęła Opera (78%), Mozilla Firefox (77%), Microsoft Edge (71%), które wykazały lepszą ochronę przed phishingiem niż Google Chrome, które osiągnęło jedynie 49% wskaźnik blokowania. „To podkreśla potrzebę rozważenia przez użytkowników alternatywnych przeglądarek z bardziej niezawodną ochroną przed phishingiem lub dodatkowym oprogramowaniem innych firm”, powiedział AV-Comparatives w komunikacie prasowym.
Fałszywe alarmy – które pojawiają się, gdy przeglądarka blokuje legalną stronę internetową – mogą również stanowić problem z ochroną przed phishingiem. Szereg testowanych produktów i przeglądarek wykazało kilka fałszywych alarmów, przy czym większość z nich osiągnęła wskaźnik fałszywych alarmów równy zero.
Aby natychmiast wykrywać fałszywe alarmy, AV-Comparatives przetestowało 250 potwierdzonych adresów URL phishingowych i taką samą liczbę czystych adresów URL.
Zwalczanie phishingu w ciągle zmieniającym się środowisku cyfrowym
Rozwiązania firmy Avast umożliwiają nam identyfikowanie nowych metod phishingu i ochronę przed nimi w miarę ich pojawiania się. Cieszymy się, że nasze wysiłki zostały docenione przez AV-Comparatives, która pozostaje wiodącą i szanowaną instytucją testującą oprogramowanie antywirusowe.
Chcesz dowiedzieć się więcej o wynikach Avast w tym teście? Przeczytaj pełne wyniki testu.