Sztuka negocjacji

0

W każdym biznesie liczy się umiejętność prowadzenia negocjacji. Zachęcenie do siebie innych, jednoczesne porwanie klientów za swoją marką i produktami, to sukces przedsiębiorców i handlowców. Warto przestudiować ten temat, aby zawsze wyjść korzystnie, w tak trudnej i niepewnej dyscyplinie biznesowej.

5 warunków skutecznych negocjacji.

  1. Wejście smoka – zrób dobre wrażenie. Masz na to 20 sekund. Jeżeli uda Ci się zabłysnąć, pokazać swoją charyzmatyczną naturę, to na pewno zaprocentuje.
  1. Bądź przygotowany –   znaj walory i minusy konkurencji. Musisz mieć w zanadrzu gotowe odpowiedzi na możliwe pytania i wątpliwości. Pewność siebie i wiedza na temat produktu buduje profesjonalizm.
  1. Bądź otwarty – nie możesz zamykać się na innych, ani ich oceniać. Twój umysł musi być otwarty na relacje, aby w szybki i skuteczny sposób znaleźć wspólny język z partnerem biznesowym.
  1. Bądź gotowy – negocjacje prowadzą do różnych rozstrzygnięć. Bądź otwarty na możliwe kompromisy, a nawet wyszukuj ich wśród wielu możliwych aspektów handlowych tak, aby klient/partner miał wrażenie, że zapadła decyzja, którą on wybrał i z którą się zgodził. Przedstaw ofertę tak, aby klient wybierał to, co my mamy do zaoferowania, myśląc, że to on sam wynegocjował odpowiadające mu warunki.
  1. Bądź opanowany i uważny – musisz słuchać i kontrolować nasze emocje. Uważaj na każde słowo wypowiadane przez Ciebie i przez klientów. Nie reaguj negatywnie na krytykę. Przyjmuj ją mądrze i ciekawie na nią odpowiadaj.

Pokazałem Wam pięć najważniejszych punktów negocjacji. Pomóc na mogą m.in. miejsce wybrane przez nas (abyśmy czuli się w nim pewnie), nasze zalety (którymi umiejętnie zarządzamy), a także wygodne, ale odpowiednie ubranie. Przyda Ci się wszystko, co pozwala nam się skupić tylko na negocjacjach i na osiągnięciu celu.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.