Dlaczego też sami sprzedajemy licencje?

0

Od paru ładnych lat jesteśmy dystrybutorem AVG, dystrybutorem to znaczy, że współpracujemy z innymi firmami które dostarczają rozwiązania AVG. Pojawiają się czasem pytania, dlaczego sami również oferujemy AVG Klientom detalicznym? Jest ku temu kilka powodów.

Przede wszystkim jako przedstawiciel marki AVG w Polsce chcemy dbać o jak najlepszy wizerunek produktu i jego jak największy zasięg – najważniejszy w tym przypadku jest sklep internetowy pod adresem avg.pl, służy on wyznaczaniu standardu sprzedaży.

Sklep to jedno. Innym bardzo ważnym elementem jest dział handlowy – dział, który przede wszystkim zajmuje się obsługą naszych partnerów handlowych, tym zajmujemy się na co dzień i jest to gros naszej działalności.

Nie jesteśmy AB, nie jesteśmy techdatą, ABC Datą czy inną wielką hurtownią dziennie obsługującą 10000 firm. Chcemy zdobywać rynek i robimy to przede wszystkim za pomocą naszych partnerów w terenie. Nie oznacza to jednak, że całkowicie rezygnujemy z własnych możliwości handlowych.

Jeśli klient, na którego trafimy, nie współpracuje z żadnym z naszych partnerów, nie korzysta z AVG, czyli nie dociera do nas, ani nie dowiaduje się o nas sam, musimy działać. W takim przypadku musimy sami do niego dotrzeć i to też robimy. Dziennie szukamy nowych klientów, którzy są zainteresowani naszymi rozwiązaniami, testują je, sprawdzają, a potem kupują.

Oczywiście może się zdarzyć, że spotkamy się z jednym z naszych partnerów przy pracy nad danym klientem i, jeśli on również będzie chciał tam sprzedać AVG, bardzo chętnie wycofamy się ustępując mu pola.

Dajemy mu możliwość zarobienia na sprzedaży naszych rozwiązań i rozwoju współpracy. Nie powinno jednak nikogo dziwić, że nadrzędnym celem jest sprzedaż AVG, więc każda droga do tego prowadząca będzie przez nas wykorzystana.

Jeśli uda się to zrealizować przy pomocy resellera – tym lepiej, bo najważniejsze dla nas jest budowanie solidnej i potężnej sieci partnerów w Polsce i budowa naszej pozycji jako dystrybutora oprogramowania antywirusowego.

Zatem – jeżeli nie mamy możliwości nawiązania kontaktu z klientem poprzez resellera – robimy to sami.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.