Jak skonfigurować udostępnianie plików i drukarek w AVG Cloud?

0

Konsola AVG Cloud pozwala na udostępnianie plików, drukarek i innych urządzeń w ramach sieci firmowej. To rozwiązanie, które zwiększa wydajność pracy i ułatwia ją, zapewniając każdemu pracownikowi dostęp do skanera, drukarki i innych potrzebnych zasobów.

Jak ustawić udostępnianie plików i drukarek w AVG Cloud – instrukcja krok po kroku

  1. W sekcji Policies wybieramy aktualne ustawienia polityki. Jeżeli stworzono spersonalizowaną politykę, wówczas należy ją kliknąć, jeśli nie to należy wybrać opcję Default (domyślna).
  2. Edytujemy ustawienia w sekcji Windows Workstation, wybierając kolejno Firewall i Customize. Pojawi się okno z ustawieniami polityki.
    Poradnik jak krok po kroku ustawić udostępnianie plików i drukarek w AVG Cloud.

    Sekcja Windows Workstation.

  3. W okienku default profile for undefined network wybieramy opcję private (Trusted). Pozwala to ustawić wszystkie sieci w firmie jako prywatne.
  4. W oknie Defined Networks dodajemy adres mac firmowego routera. Zatwierdzamy zmianę przyciskiem Add Network. To ustawienie zapewnia, że każda sieć połączona z routerem od razu stanie się siecią zaufaną.
  5. Na poprawę jakości komunikacji w sieci firmowej może wpływać również zmiana w ustawieniach zaawansowanych. Należy zaznaczyć parametr Allow all connections with Friends when in Private mode.
  6. Przenosimy się do zakładki Rules (na górze okna). W pierwszym polu wyboru (Allow Windows File and Printer Sharing) należy zaznaczyć opcję Decide based on the packet rules.
Zakładka rules w AVG Cloud.

Zakładka Rules.

Tak skonfigurowane ustawienia wyłączają alarmy firewalla i blokowanie urządzeń oraz zasobów w sieci firmowej. Pozwala to korzystać z udostępnionych sieciowo drukarek czy skanerów.

W sytuacji, gdy mają Państwo pytania odnoście konfiguracji lub ustawień sieci firmowej, prosimy o kontakt ze swoim opiekunem.

Jednocześnie przypominamy o jesiennym cyklu szkoleń, dedykowanych partnerom CORE. Szczegóły dotyczące tematyki i harmonogramu znajdują się w tym artykule. Uczestnictwo w szkoleniach wymaga wcześniejszej rejestracji. Formularz jest dostępny TUTAJ.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.