USS „BENFOLD”

0

Podczas różnych okazji ludzie, którzy wiedzą, że jestem również trenerem sprzedaży pytają mnie co przeczytać, aby wzbogacić swoją wiedzę o zarządzaniu, motywacji, sprzedaży. Dzisiejszym tekstem rozpocznę „nową świecką tradycję” i raz w miesiącu podpowiem co warto przeczytać.  Wszystkie pozycję będą miały jedną cechę wspólną – przeczytałem je od deski do deski wiele razy.

Poznałem w życiu losy wielu kapitanów. Kapitana Nemo, Amerykę, Klossa czy choćby ostatnio – Kapitana Phillpsa. Nazwisko kapitana Michaela D. Abrashoffa, które usłyszałem po raz pierwszy w 2004 na jednym ze szkoleń nasunęło skojarzenie rodem z książki  „Polowanie na Czerwony Październik”. Marynarka wojenna USA, rosyjsko brzmiące nazwisko , kapitan – nic bardziej mylnego. Wymieniony już Abrashoff pojawił się jako guru skutecznego motywowania, skutecznie zawłaszczając miejsce (należne mu, dodam), każdego liczącego się szkolenia miękkiego dotyczącego motywacji. W kraju i na świecie. Nad studium przypadku tego czego dokonał Michael Abrashoff,  setki tysięcy menadżerów spędzało czas próbując wczuć się w jego rolę i analizując źródło sukcesu.

A czego takiego dokonał „rzeczony” kapitan? Epickiego wyczynu – jak powiedziałby dzisiaj mój nastoletni syn. Będąc kapitanem niszczyciela rakietowego USS „Benfold” w czasie 20 miesięcy uczynił z niego najlepiej oceniany okręt marynarki wojennej w historii USA. Literalnie najlepszy. W każdym calu. Abrashoff przejął okręt z załogą, która mogłaby by byś obsadą niejednej komedii – najgorsi w każdym calu. Miał natomiast plan, by uczynić z niego miejsce, które będzie wzorem do naśladowania. I to mu się udało. Książka „Ty tu dowodzisz” napisana przez Michaela D. Abrashoffa jest właśnie o tym. To nie kolejny „american dream”, czy podręcznik dla „dummies” pełen pustych frazesów. To materia z krwi, potu i ciężkiej pracy ludzi, którym zależało i dowódcy, któremu „się chciało”. Ta historia naprawdę jest inspirująca. Bo o inspirację w tych czasach wyjątkowo  trudno.

Książka pojawiła się na rynku kilka lat temu, ale jest z gatunku „evergreen”. Dla tych, którym zależy i chce się motywować innych.

Bo z motywacją jest jak z posiadaniem dzieci. Trzeba do niej dojrzeć.

„Ty tu dowodzisz” – Kapitan Michael D. Abrashoff .

Zdjęcie pochodzi z Wikipiedii.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.