Jak w AVG Cloud dodać wyjątek od skanowania?

0

Konsola AVG Cloud pozwala na ustalenie wyjątków, które nie będą brane pod uwagę podczas skanowania. Wyjątkiem mogą być pojedyncze pliki, katalogi, aplikacje lub strony internetowe. Pozwala to skrócić czas skanowania i zmniejszyć zużycie zasobów przez skaner, który nie musi analizować zaufanych aplikacji i plików.

Jak dodać wyjątek od skanowania w AVG Cloud – instrukcja krok po kroku

  1. Logujemy się do konsoli i otwieramy sekcję Policies. Wybieramy aktywne ustawienie. Jeżeli nie wprowadzano żadnych zmian, domyślnie będzie to Default.
  2. Klikamy zakładkę Windows Workstation i następnie Antivirus Settings.
  3. W części Exclusions mamy możliwość dodania różnych rodzajów wykluczeń (plik, katalog, strona www) oraz dodatkowe opcje – Deep Screen i Hardened Mode.
    • Deep Screen jest narzędziem do wykrywania wirusów typu Zero Day. Zalecane jest by dodawać tu tylko te aplikacje, które są w 100% bezpieczne, np. autorskie aplikacje firmowe.
    • Hardened Mode jest funkcją wspierającą Deep Screen. Określa częstotliwość, z jaką pliki wychwycone mają być przesyłane do analizy heurystycznej. Zalecamy ustawienie parametru na moderate. Jeżeli użytkownik wybierze tryb aggressive, konieczne jest wpisanie zaufanych aplikacji również w tym oknie. Inaczej narzędzie będzie je systematycznie wysyłało do analizy Deep Screen.

Jak wpisać wyjątki w postaci plików, katalogów i stron www?

Pliki wpisuje się w zakładce File Paths. Należy podać nazwę pliku razem z ścieżką dostępu, np. C:\praca\plik.doc.

Katalogi można dodawać w tym samym miejscu. Wystarczy nie wskazywać konkretnego pliku, a wykorzystać w opisie znak *, np. C:\praca\*. W takiej sytuacji AVG nie będzie skanował żadnego z plików zapisanych w katalogu praca.

Adresy stron www dodaje się w zakładce URL Addresses. Podobnie jak w przypadku plików, również i tutaj można podać konkretny adres strony, jak również wszystkie podstrony dostępne w danej domenie (wówczas po adresie domeny należy dodać gwiazdkę), np. https://avtrade.pl/*. AVG rozpoznaje również adresy IP.

Do Państwa dyspozycji pozostają opiekunowie, którzy odpowiedzą na dalsze pytania. Przypominamy również o możliwości poszerzenia swojej wiedzy na tematy związane z produktami AVG i Avast. Trwa jesienny cykl szkoleń dla partnerów CORE. Szczegóły można znaleźć w tym artykule, a formularz zgłoszenia jest dostępny na tej stronie.

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.