Konsola AVG Cloud pozwala na ustalenie wyjątków, które nie będą brane pod uwagę podczas skanowania. Wyjątkiem mogą być pojedyncze pliki, katalogi, aplikacje lub strony internetowe. Pozwala to skrócić czas skanowania i zmniejszyć zużycie zasobów przez skaner, który nie musi analizować zaufanych aplikacji i plików.
Jak dodać wyjątek od skanowania w AVG Cloud – instrukcja krok po kroku
- Logujemy się do konsoli i otwieramy sekcję Policies. Wybieramy aktywne ustawienie. Jeżeli nie wprowadzano żadnych zmian, domyślnie będzie to Default.
- Klikamy zakładkę Windows Workstation i następnie Antivirus Settings.
- W części Exclusions mamy możliwość dodania różnych rodzajów wykluczeń (plik, katalog, strona www) oraz dodatkowe opcje – Deep Screen i Hardened Mode.
-
- Deep Screen jest narzędziem do wykrywania wirusów typu Zero Day. Zalecane jest by dodawać tu tylko te aplikacje, które są w 100% bezpieczne, np. autorskie aplikacje firmowe.
- Hardened Mode jest funkcją wspierającą Deep Screen. Określa częstotliwość, z jaką pliki wychwycone mają być przesyłane do analizy heurystycznej. Zalecamy ustawienie parametru na moderate. Jeżeli użytkownik wybierze tryb aggressive, konieczne jest wpisanie zaufanych aplikacji również w tym oknie. Inaczej narzędzie będzie je systematycznie wysyłało do analizy Deep Screen.
Jak wpisać wyjątki w postaci plików, katalogów i stron www?
Pliki wpisuje się w zakładce File Paths. Należy podać nazwę pliku razem z ścieżką dostępu, np. C:\praca\plik.doc.
Katalogi można dodawać w tym samym miejscu. Wystarczy nie wskazywać konkretnego pliku, a wykorzystać w opisie znak *, np. C:\praca\*. W takiej sytuacji AVG nie będzie skanował żadnego z plików zapisanych w katalogu praca.
Adresy stron www dodaje się w zakładce URL Addresses. Podobnie jak w przypadku plików, również i tutaj można podać konkretny adres strony, jak również wszystkie podstrony dostępne w danej domenie (wówczas po adresie domeny należy dodać gwiazdkę), np. https://avtrade.pl/*. AVG rozpoznaje również adresy IP.
Do Państwa dyspozycji pozostają opiekunowie, którzy odpowiedzą na dalsze pytania. Przypominamy również o możliwości poszerzenia swojej wiedzy na tematy związane z produktami AVG i Avast. Trwa jesienny cykl szkoleń dla partnerów CORE. Szczegóły można znaleźć w tym artykule, a formularz zgłoszenia jest dostępny na tej stronie.