Zaprzyjaźnij się z produktem, który sprzedajesz! 3 x TAK

0

Twoja praca uzależniona jest od wielu czynników. Jednym z nich jest Twoja relacja z danym produktem, czy usługą, którą handlujesz.Jeżeli masz z nim problem, będziesz miał trudności, aby go sprzedać.

Co zatem robić, aby dobrze sprzedać produkt ?

1. Polub go. Twój produkt jest twoim gadżetem. Jeżeli na pierwszy rzut oka produkt wydaje Ci się niepotrzebny, to odkryj jego funkcje i właściwości, oraz potrzeby, które zaspokaja.

2. Nadaj mu imię. Niech będzie śmieszne i chwytliwe, abyś mógł zarazić nim całą załogę. Wtedy każdy będzie miał frajdę, że sprzedaje np. Gacka i automatycznie, zacznie się mała rywalizacja, kto najwięcej Gacków sprzedał.

3. Jeżeli macie zżyta ekipę w firmie umówicie się, że przeprowadzicie sobie wewnętrzną grę i w wolnej chwili każdy opowie coś ciekawego, czy nawet śmiesznego o tym produkcie. Na pewno będzie przy tym dużo zabawy, a produkt ten po takim wydarzeniu będzie kojarzył się z pozytywnymi emocjami, co pomoże Ci go przedstawiać. Pozwala to również utrzymać wyższe morale w Twojej firmie.

Nie możesz pozwolić sobie na nie lubienie jakiegoś produktu, choć jest to ludzkie odczucie i gdybyś nie był handlowcem, miał byś do niego prawo. Niestety, dzierżysz w swych dłoniach zawód profesjonalnego handlowca i swoje uczucia negatywne musisz przekuć na zalety.

Jeżeli tego nie zrobisz, będzie trudno Ci uzyskać dobre wyniki w sprzedaży.

Nie przekonasz żadnego klienta do danego produktu, dopóki Ty sam siebie do niego nie przekonasz.

Jeżeli dalej masz problem ze sprzedawaniem danego produktu, wypisz sobie na kartce plusy i minusy, przeanalizuj je. Przemyśl, czy problemem produktu są twoje uprzedzenia, nie spełnianie przez niego twoich potrzeb, czy trudność wynika z cech produktu(np. wadliwość). Rezygnacja ze sprzedaży może nastąpić tylko z tego ostatniego powodu.

Jesteś handlowcem? Tak!
Szukasz rozwiązań? Tak!
Pomagasz zaspokajać potrzeby? Tak!

Więc do dzieła!

Chcesz zacząć sprzedawać AVG?

Szukasz ekstra rabatów dla resellera? Skontaktuj się z nami, a skontaktujemy się z Tobą z unikalną ofertą dla resellera!

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania, wydawca serwisów internetowych. Działa od 2001 roku. Oficjalny dystrybutor AVG. Programy rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

Zostaw wiadomość


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.